CheckThisOut
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


ΧΙΛΙΟΙ ΚΑΛΟΙ ΧΩΡΑΝΕ:P
 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

 

 ΟΑΔΕΛΦΟΣ ΜΟΥ Ο ΛΟΡΔΟΣ (1966)Cryptload file

Πήγαινε κάτω 
2 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Margis




Αριθμός μηνυμάτων : 639
Ημερομηνία εγγραφής : 30/01/2011

ΟΑΔΕΛΦΟΣ ΜΟΥ Ο ΛΟΡΔΟΣ  (1966)Cryptload file Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΟΑΔΕΛΦΟΣ ΜΟΥ Ο ΛΟΡΔΟΣ (1966)Cryptload file   ΟΑΔΕΛΦΟΣ ΜΟΥ Ο ΛΟΡΔΟΣ  (1966)Cryptload file EmptyΚυρ Ιουν 26, 2011 2:57 am

O Αδελφός μου ο Λόρδος-Κωμωδία (1966)



ΟΑΔΕΛΦΟΣ ΜΟΥ Ο ΛΟΡΔΟΣ  (1966)Cryptload file 701099

ΟΑΔΕΛΦΟΣ ΜΟΥ Ο ΛΟΡΔΟΣ  (1966)Cryptload file Oadelfosmoyolordos0idx

ΟΑΔΕΛΦΟΣ ΜΟΥ Ο ΛΟΡΔΟΣ  (1966)Cryptload file Oadelfosmoyotrelaras






Παραγωγή: Ανζερβός


Σκηνοθεσία: Βαγγέλης Σειληνός

Σενάριο: Στέφανος Φωτιάδης

Μουσική: Γιώργος Μουζάκης




Ηθοποιοί: Γιώργος Πάντζας , Άννα Ιασωνίδου , Γιάννης Γκιωνάκης , Κλεό Σκουλούδη ,
Καίτη Θεοχάρη , Κώστας Καρράς , Μαρίκα Κρεββατά , Γιώργος Γαβριηλίδης , Νικήτας Πλατής , Μίτση Κωνσταντάρα , Θάνος Παπαδόπουλος , Βαγγέλης Σειληνός , Μαρία Ιωαννίδου......
Περίληψη:Ένας ηλεκτρολόγος αυτοκινήτων, ο Χάρης, τρώει όλα του τα χρήματα στους ράφτες καθώς έχει τη λόξα να θέλει να εμφανίζεται σαν «λόρδος».
Τσακώνεται διαρκώς με τον αδελφό του, τον Βασίλη, που είναι κι αυτός άνθρωπος του μεροκάματου (ελαιοχρωματιστής),
και επιβαρύνεται ολομόναχος τα έξοδα του σπιτιού. Ο Χάρης πιστεύει πως με την εμφάνισή του κάποτε θα κατορθώσει να ρίξει μια πλούσια κοπέλα
και έτσι να αλλάξει τη ζωή του, διαμιάς. Η Μάρθα, όμως, η ζάπλουτη κόρη του εφοπλιστή Καραπεζή, ερωτεύεται και παντρεύεται τον αδελφό του Βασίλη,
εξαιτίας τού ότι ο τελευταίος τής έσωσε τη ζωή, αδιαφορώντας για τη γνώμη του πατέρα της αλλά και για τα λεφτά του.








Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Gollum




Αριθμός μηνυμάτων : 11
Ημερομηνία εγγραφής : 05/08/2012

ΟΑΔΕΛΦΟΣ ΜΟΥ Ο ΛΟΡΔΟΣ  (1966)Cryptload file Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΑΔΕΛΦΟΣ ΜΟΥ Ο ΛΟΡΔΟΣ (1966)Cryptload file   ΟΑΔΕΛΦΟΣ ΜΟΥ Ο ΛΟΡΔΟΣ  (1966)Cryptload file EmptyΚυρ Αυγ 12, 2012 2:11 pm

Να σαι καλα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
ΟΑΔΕΛΦΟΣ ΜΟΥ Ο ΛΟΡΔΟΣ (1966)Cryptload file
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Η ΔΟΣΑΤΖΟΥ (1966)Cryptload file
» Η κόρη μου η σοσιαλίστρια (1966)Cryptload file
» ΣΚΛΑΒΟΙ ΤΗΣ ΜΟΙΡΑΣ (1966) Cryptload file
» Η ΚΛΕΟΠΑΤΡΑ ΗΤΑΝ ΑΝΤΩΝΗΣ (1966)Cryptload File
» Δακρυα για την Ηλέκτρα-Κοινωνική (1966)[/Cryptload file

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
CheckThisOut :: Movies/Ταινιες :: Greek Movies/Ελληνικές Ταινίες-
Μετάβαση σε: